Doğru Akü Seçimi

Akü seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok detay mevcuttur. Bu detaylara hâkim olunduğunda aracınıza uygun olanı bulabilme süreciniz kolaylaşacaktır. Öncelikli olarak nelere ihtiyaç duyduğunuzu belirleyebilir ve seçilen akü modelinin özelliklerini inceleyebilirsiniz. Mevcut özellikler sizin istek ve ihtiyaçlarınıza hitap ediyor ise aküler arasından tercih yaparak kolaylıkla satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Araçların ömrünü uzatan en önemli etken uygun akü seçimidir. Siz de aracınız için doğru mekanizmayı bulabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede arabanızın ihtiyacı olan cihazı kısa süre içinde temin edebilir ve kusursuz bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

Akü Nedir?

Akımtoplarlar, elektrik enerjisini kimyasal dönüştürmeye yarayan mekanizmalardır. Araba, tekne ve daha pek çok vasıtada bir akü bulunmaktadır. Tek tip bir araca yönelik üretilmeyen bu cihazlar, sınırsız bir kategoriye hizmet ettiği için akü seçimi yaparken dikkatli olunması gerekir. 
Mekanizmaların hangi araca uyumlu olacağını ve vasıtanızın türüne yönelik en doğru tercihi akü bulucu hizmeti sunan firmamızdan öğrenebilirsiniz. Bu sayede arabanıza yanlış bir mekanizma taktırarak hasar almasına da engel olursunuz. 

Akü Nasıl Seçilir?

‘’Akü nasıl seçilir?’’ ve ‘’Akü seçimi nasıl yapılır?’’ gibi soruları pek çok kişinin merak ettiği konu başlıkları arasında yer alır. Öncelikli olarak bu sorunun cevabını vermeden önce akülerin yapısı tanınmalı ve iyi bir firma ile iş birliği sağlanmalıdır. Siz de akü tercihlerinde doğru bir karar almak istiyorsanız ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece kısa süre içinde profesyonel bir destek alarak mekanizmanızı yeniletebilirsiniz. Fakat kısaca bireysel olarak cihazların nasıl değiştirileceğini ya da firmalar tarafından önerilen seçeneklere nasıl karar verileceğinden bahsetmekte de fayda vardır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir;
•    Önerilen modelin marş basma gücü kontrol edilir.
•    Soğuk çalışabilme motoru incelenir.
•    Kapasitesine ve voltajına bakılır.

Firmamızı tercih ederek alanında uzman ustalarımız ile tüm bu süreci kolaylıkla sonlandırabilmeniz söz konusudur. Aracın ihtiyaç ve gereklilikleri doğrultusunda ekibimiz sizlere kusursuz bir destek sunmaktadır. Bu aşamalarda şirketimiz sizden yalnızca aracınızın sorunları hakkında bir bilgilendirme almaya ihtiyaç duyar. Böylece mevcut problemler göz önünde bulundurularak vasıtanıza uygun bir model satın alabilmeniz için yardımcı olunur. 

Akü Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araçlarda, ilgili mekanizmanın ömrünün bittiğini işaret eden bazı unsurlar vardır. Akü seçimi sırasında da bu unsurlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Örneğin, aracın elektrik sistemleri ile ilgili bir arıza yaşandığında ilk kontrol edilmesi gereken nokta bu cihazlardır. Araç artık yüksek performans sunmuyor ve bu durum aleni bir şekilde öne çıkıyorsa mevcut mekanizmanın kontrol ettirilmesi ya da yenilenmesi gereklidir. 

Peki ya bu süreçte nasıl bir yol izlenmelidir?

Öncelikli olarak tercih edilen mekanizmanın, aracın fabrika çıkışında takılı olan cihazla uyumlu olmasıdır. Kısacası eskisi ile yenisinin benzer ya da aynı marş değerlerine sahip olması gerekir. Bu unsura dikkat edildiğinde arabanıza hiçbir zarar gelmeden uzun ömürlü bir deneyim yaşayabilirsiniz. Daha sonrasında ise starter tip olan bir model için akımtoplar da sulu olmalıdır. Aynı zamanda AGM ve EFB olanlarda ise ağır hizmet kategorisine hizmet eden bir yapı hâkim olmalıdır. 

Sulu modelin kullanılamayacağı da birkaç nokta mevcuttur bunlar start / stop olanlardır. Dolayısıyla bu kategoride yer alan alternatiflerde sulu olan çeşitler fazla elektrik sebebiyle tercih edilmemektedir. 

Doğru aküyü bulmak ve araca uygun akü edinmek sanıldığı kadar meşakkatli bir sürece sahip değildir. Yalnızca akü seçici doğru bir firma ile iş birliği içinde olmak gerekir. Bu noktada sizlere aracınızın herhangi bir ihtiyacında kusursuz bir hizmet sunan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece arabanızda eskiden takılı olan mekanizmaya en yakın alternatifi satın alabilirsiniz.